Sevk Hizmetlerimiz

 

 Sağlık Bakanlığı dahilinde hizmet veren ağız ve diş sağlığı merkezleri/üniversite hastaneleri, kendi bünyelerinde karşılayamadıkları ortodonti tedavileri için hastaları özel sağlık kuruluşlarına sevk etmeye başladı. 


Ağız ve diş sağlığı merkezlerinden/üniversite hastanelerinden sevk alan hastalar, tedavilerini tercih ettikleri özel sağlık kuruluşlarından alabiliyorlar. İlgili sağlık kurumundan alınan sevk kağıdı en geç 6 ay içerisinde tedavi görülmek istenen ortodonti uzmanına götürülüp protokol numarası alındığı takdirde tedaviye başlanabiliyor. 

Ancak belirtelim ki 18 yaşın altındaki hastaların ortodontik diş tedavilerini karşılamakta, 18 yaş ve üzerindekileri ise karşılamamaktadır. 

Ortodonti uzmanları tarafından gerçekleştirilen ortodonti tedavileri için hastalar ödedikleri ücretin belirli bir kısmını daha sonra SGK’dan alabiliyorlar. Tedavi sonunda hastayı sevk eden kuruma tekrar gidilip, tedavi yapıldığını gösterir belge ve fatura ile onaylatılmalıdır. 

SGK, sevk edilecek doktorun "ortodonti uzmanı" olmaması halinde hastaya geri ödeme yapamayacaktır. Bu yüzden seçilen hekimin ortodontist olmasına ve fatura edilen kliniğe kayıtlı olması ayrıntısına dikkat edilmelidir. 

Sevk süreci ve detaylı bilgi için 0 262 311 51 11 no’lu telefondan bize ulaşabilirsiniz. 


Haberler / Duyurular

06 Ocak 2012 Cuma
web sitemiz yayın hayatına girmiştir...
24 Ekim 2015 Cumartesi
Bilgilendirme

E-Posta Haber Grubu

Firmamız ile ilgili tüm etkinliklerden haberdar olabilmek için lütfen e-posta haber grubumuza kayıt yaptırınız.